Jak powinna się ubrać młoda para?

Ślub jest szczególnym wydarzeniem. Wybranie stroju na ten dzień jest sprawą trudną. Na jakie kreacje powinna postawić pana młoda? Co powinien wybrać pan młody?

Suknie ślubne – jakie są modne?

Wybierając fason sukni ślubnej przyszła panna młoda powinna kierować się nie tylko aktualnie obowiązującymi trendami, ale także swoją urodą. Idealnie wybrana suknia ślubna powinna tę urodę podkreślać, a jednocześnie sprytnie ukryć ewentualne mankamenty sylwetki. W 2017 roku panie mogą wybrać:
suknie ze zsuniętymi z ramion rękawami. Ten fason jest idealny dla kobiet, które z jednej strony chcą odkryć swoje ramiona, z drugiej zaś nie chciałyby rezygnować z sukni z rękawami. Ten krój sukni łączy w sobie zalety obu fasonów sukni;
suknie z dekoltem V – suknia z głębokim dekoltem w kształcie litery V to idealna propozycja dla pań o małych piersiach oraz dla tych, którym zależy na optycznym wyszczupleniu swojej sylwetki;
proste sukienki z kokardą. Sukienki te nawiązują swoim stylem do tych, które były bardzo modne w latach 50-tych. Współczesne suknie mają kokardy w bardzo różnych wersjach. Ten modny detal może znajdować się zarówno w talii, jak też przy szyi.

Frak, smoking czy garnitur?

To pytanie, które zadają sobie panowie planujący stanąć na ślubnym kobiercu. Panowie, którzy chcą podkreślić wyjątkowy charakter wydarzenia mogą wybrać smoking. Narzuca ona jednak dobór dodatków. Koszula koniecznie powinna mieć zakrywającą guziki plisę i łamany kołnierzyk. Do smokingu zakłada się wyłącznie muchę. Ale wybierając ją, należy postawić na wiązaną, która jest synonimem elegancji. Mucha na gumce jest faux pas. Do garnituru pasuje krawat, można wybrać także muchę. W ostatnich latach popularnym i efektownym dodatkiem jest musznik. Zawiązanie musznika jest bardzo skomplikowane, stąd sklepy oferują ten dodatek już zawiązany. Stylizację pan młody powinien uzupełnić białą umieszczoną w brustaszy poszetką. Poszetkę na ślub składa się stosując technikę TV-fold. Z kolei w butonierce nie może zabraknąć miniaturowego bukiecika lub pojedynczego kwiatu.

Dodaj komentarz