Must have w męskiej szafie

Problem z wyborem stroju najczęściej mają kobiety. Czasem jednak i mężczyźni mówią: „nie ma co na siebie włożyć”. Problem skompletowania właściwego stroju na wyjście (na przykład na randkę) rozwiążą ubrania zaliczane do tak zwanej bazy. Co powinni być bazą w męskiej szafie?

Skórzana ramoneska

Historia tej kurtki jest bardzo długa. W początkowej swojej kariery nosili ją głównie wojskowi i motocykliści. W latach pięćdziesiątych trafiła na ulice. Nosił ją między innymi Marlon Brando. Jest uniwersalnym elementem garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Można ja nosić, jako elegancki dodatek do spodni w kant i białej koszuli z krawatem. Sprawdza się także w bardziej luźnych stylizacjach w połączeniu z dżinsami i T-shirtem w czarnym lub białym kolorze.

Niebieska koszula

Kobiety mają „małą czarną”, a panowie błękitne koszule. Koszuli w tym kolorze nie może zabraknąć w szafie żadnego mężczyzny. Założona do marynarki lub garnituru sprowadzi się, jako element biurowej stylizacji. Aby obniżyć jej formalny charakter nosimy ją bez krawata, latem z podwiniętymi rękawami.

Dżinsy

Narodziły się w XIX wieku, jako spodnie robocze poszukiwaczy złota i amerykańskich farmerów. Do ulicznej mody trafiły w latach pięćdziesiątych. Panowie mają do wyboru dżinsy w trzech fasonach:
– regular, czyli klasyczne dżinsy;
– slim, czyli wąskie;
– loose, czy szersze.
Eleganccy panowie powinni raczej zrezygnować z zakupu dżinsów bardzo obcisłych, czyli popularnych rurek.

Sweter z kaszmiru

Cienki i bardzo przyjemny w dotyku sprawdzi się nie tylko zimą, ale także w pozostałych porach roku. Dostępne w sklepach swetry kaszmirowe produkowane są z różnej ilości warstw przędzy. Im warstw tych jest więcej, tym sweter jest bardziej ciepły. Sweter z czterech warstw przędzy sprawdzi się zimą. Wyjątkowym rodzajem kaszmirowego swetra jest ten, który został wykonany z przędzy o nazwie Duvet. Jest wyjątkowo miękki i bardzo cienki. Pod sweter z tej przędzy nie zakłada się koszuli.

Garnitur

W męskiej szafie powinien znaleźć się także granatowy garnitur.

Dodaj komentarz