Spodenki plażowe / kąpielówki – dla urlopowiczów

Mężczyźni wybierać mogą strój do pływania przypominający slipy, czyli klasyczne kąpielówki lub spodenki plażowe, podobne do bokserek. Kąpielówki męskie są możliwe do kupienia zarówno za sprawa sklepów internetowych, jak i tych stacjonarnych. W przypadku plaż czy pływania czystko rekreacyjnego na świeżym powietrzu, obowiązuje pełna dowolność, a panowie wybierać powinni model kierując się swoimi preferencjami. Panowie planujący pływać wyczynowo na basenie, powinni raczej zaopatrzyć się w specjalistyczne, obcisłe kąpielówki. Mają one bardziej opływowy kształt, dzięki temu nie spowalniają pływaka.

Higiena przede wszystkim

Ze względów higienicznych część basenów, a nawet prywatnych kąpielisk i plaż, wprowadziła zakaz noszenia szerokich spodenek pływackich. Szersze i dłuższe modele, nazywane też bermudami, powinny posiadać wewnątrz dodatkowe niby slipy wykonane z siateczki. Kupując bieliznę kąpielową, należy zwrócić uwagę na jej prawidłowe zamocowanie na ciele. Typowe kąpielówki przytrzymywane są na miejscu za pomocą samej budowy, wykorzystującej szeroką gumę oraz elastyczny, lecz opinający materiał pływacki. Z uwagi na fakt, że spodenki nabierając wody stają się ciężkie, muszą posiadać wbudowany sznureczek.

Najczęściej kupowany strój

Najpopularniejsze kąpielówki wykonane są z lycry. Ważne, aby materiał nie prześwitywał, szybko schnął oraz nie rozciągał się. Droższe modele, nawet te najjaśniejsze, są praktycznie nieprześwitujące, nie rozciągają się i prawidłowo opinają ciało pływaka. Dobre bermudy wykonywane są z cienkiego i szybkoschnącego materiału, swobodnie przepuszczającego powietrze. Pamiętając o tak ważnych aspektach możemy być pewni, że wpłyniemy na podjęcie decyzji o wyborze zdecydowanie najlepszego rozwiązania dla nas. W ten oto sposób znacząco wpłyniemy na zadowolenie z podjętej przez nas decyzji. Wiele cennych informacji na temat wyboru konkretnego rozwiązania będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych, gdzie tematyka przewija się. Dzięki niej w znaczący sposób wpłyniemy na podjęcie decyzji o wyborze najlepszego dla nas wariantu.

Dodaj komentarz