Skarpety i buty do fitnessu

Podczas wysiłku fizycznego produkujemy pot i ciepło, w końcu to rzecz normalna. Jeśli jednak pot nie zostaje odprowadzony z powierzchni skóry, powstaje mało przyjemny zapach i zwiększa się ryzyko wystąpienia otarć oraz kontuzji. Właśnie, dlatego tak ważne są odpowiednie buty i dobrze zgrane z nimi skarpety. W przypadku skarpet najważniejszy będzie materiał. Zaleca się, aby przede wszystkim dobrze oddychał, absorbował wilgoć w swoje włókna, ale równocześnie bardzo szybko ją odparowywać.

Diabeł tkwi w szczegółach

O komforcie zadecydują również detale: płaskie szwy, ściągacze na śródstopiu zapobiegające przekręcaniu się skarpety czy wzmocnienia na pięcie i palcach zwiększające trwałość produktu. Wentylacja odgrywa również bardzo istotną rolę w obuwiu. Na fitness najlepsze będą lekkie buty z siateczkową cholewką, która zapewnia optymalną wentylacje i zapobiega przegrzaniu stóp. Podeszwa powinna być elastyczna i sprężysta, co zagwarantuje amortyzację wstrząsów powstających podczas skakania, biegania. Ważne jest, by jej powierzchnia była antypoślizgowa. Na siłownię lub zajęcia fitness potrzebujesz butów, które przede wszystkim nie będą utrudniać Ci zadania. Klapeczki odpadają. Wybierając uniwersalne buty na siłownię i do zajęć fitness trzeba kierować się ich wygodą – muszą być idealnie dopasowane do stopy, dlatego najlepiej kupić je w sklepie stacjonarnym/przymierzyć dany model i dopiero po tym kupić go online.

Co jest ważne?

Warto wybierać buty o elastycznej podeszwie – takie, które można wyginać we wszystkich kierunkach. Tę cechę docenisz szczególnie podczas ćwiczeń grupowych, kiedy to instruktor proponuje ćwiczenia w różnych szalonych pozycjach – wówczas buty dostosują się do takiego ułożenia stóp, jakie jest koniecznie, podczas gdy zbyt sztywne buty ograniczyłyby swobodę Twoich ruchów. Na siłownię warto wybrać buty o pół rozmiaru większe niż, na co dzień, gdyż stopa po około 45 minutach ciągłego wysiłku zaczyna puchnąć – zbyt małe buty mogą spowodować powstanie pęcherzy, bądź co gorsza doprowadzić do pozbycia się paznokci. Warto zainwestować w oryginalne buty, by cieszyć się wyborem dobrego i solidnego rozwiązania.

Dodaj komentarz