Buty do ćwiczeń – cardio, fitness- jakie wybrać?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest podeszwa: musi mieć dobrą przyczepność, żeby but nie ślizgał się na podłodze/parkiecie, powinna być nieco twardsza i mniej giętka niż w butach do biegania, by zapewnić stabilność, np. podczas ćwiczeń siłowych, z ciężarkami, dla osób z dużą masą ciała przyda się podeszwa, która ma w sobie poduszkę żelową/powietrzną, która zapewnia amortyzację. Jaki jeszcze jest dobry but do ćwiczeń? Musi być lekki i wykonany z oddychających materiałów, żeby stopa nie gotowała się w trakcie ćwiczeń. Powinien mieć płaską piętę. Tył buta powinien być mniej więcej na wysokości kostki – to chroni stawy skokowe/ Buty spełniające te wymagania nadają się do ćwiczeń fitness, ćwiczeń siłowych, treningów cardio..

Nowa kolekcja

Buty z nowej kolekcji Reebok Cardio Ultra stworzone są dla dziewczyn, które trenują często – zwłaszcza fitness i treningi cardio, zawierające wyskoki, wykopy, obroty, przeskoki i innego tego typu rzeczy, wymagające stabilizacji i amortyzacji.. Dostałam te buty już jakiś czas temu i specjalnie wypróbowałam je na treningach różnego typu, żeby sprawdzić, czy naprawdę są takie świetne dla osób trenujących fitness..

Mocne strony

Ćwiczyłam w nich na treningu cardio, z ćwiczeniami na czas – rzeczywiście dobrze amortyzują stopę, nawet przy wysokich wyskokach. Prawdopodobnie jest to zaleta pianki w podeszwie środkowej.. Mają też dobrą przyczepność – nienawidzę burpees (a kto w ogóle je lubi?), ale muszę przyznać, że robiło się je całkiem wygodnie. Poza tym, nawet po niesamowitym wysiłku stopy się nie gotują w środku – dzięki przewiewności materiałów. Byłam w nich także na treningu z ciężarami oraz treningu wzmacniającym na dużych piłkach. W obu przypadkach zdały test, chociaż najbardziej zaskoczyły mnie na fitballu – pierwszy raz czułam się tak stabilnie i bezpiecznie na piłce i potrafiłam wykonać wszystkie ćwiczenia równo z prowadzącą.

Dodaj komentarz