Nowoczesne technologie butów sportowych: dodatkowa zaleta czy chwyt marketingowy?

 

Niektórzy producenci kuszą dodatkowymi rozwiązaniami stosowanymi w swoich modelach butów. Na przykład, niektóre z nich mają poprawiać pracę mięśni ud i pośladków, a tym samym zwiększać efektywność treningu. Zastosowanie podobnych rozwiązań sprawia, że cena buta szybuje w górę, tymczasem ich skuteczność pozostaje kwestią dyskusyjną. Tymczasem wielu trenerów personalnych i osób związanych ze sportem nie wierzy, że za pomocą nowoczesnej technologii można w znaczący sposób zwiększyć efektywność treningu. To zabiegi marketingowe działające bardziej na wyobraźnię niż na rzeczywistość. Zresztą, w badaniach wykazano, że to nieprawda, a firma reklamująca się w ten sposób była nawet sądzona o odszkodowania.

Ułatwienie ćwiczeń

To człowiek ćwiczy, a obuwie ma mu pomóc, by bezpiecznie mógł wykonać ciężką pracę. Nikt za nas tej pracy nie wykona”. Wygląd i zastosowanie nowoczesnych technologii nie powinny, zatem przesłaniać nam innych, ważniejszych czynników liczących się przy doborze butów do fitnessu. Pamiętajmy, że modny but nie zawsze będzie spełniał warunki istotne dla komfortu ćwiczeń, dlatego przy zakupach kierujmy się przede wszystkim jakością i odpowiednim dopasowaniem obuwia. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas pominięte, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Wiedza jest potęgą

Wiele cennych informacji w temacie dostaniemy ze stron internetowych, gdzie tematyka butów sportowych bardzo często przewija się. Korzystając z informacji tam zamieszczonych możemy być pewni, że wpłyniemy na wybór najlepszego wariantu dla nas. Buty sportowe najważniejsze, aby były dopasowane do rodzaju aktywności, jaką mamy zamiar praktykować. W ten oto sposób będziemy mogli cieszyć się wyborem dobrego i solidnego rozwiązania. Zdecydowanie nie warto o tym zapominać ani przez moment.

Dodaj komentarz