Wykonanie i materiał butów sportowych – na co zwrócić uwagę?

Najlepsze materiały to materiały naturalne, które pozwolą stopom swobodnie „oddychać”. Mowa o skórze naturalnej. Ostatnimi czasy pojawiło się na rynku również bardzo dużo modeli butów wykonanych z materiału i przepuszczającej powietrze siateczki. Pamiętajmy, że wszelkie inne sztuczności są odradzane, ponieważ znacząco utrudniają wentylację i sprawiają, że po godzinie skakania czujecie się jakby stopy opuściły właśnie saunę.

Wskaźnik wyboru

Kolejne kryterium wyboru odpowiedniego obuwia to podeszwa. Najlepsze buty na fitness to takie, które zapewniają optymalną przyczepność do podłoża w trakcie treningu. Jeśli podłoga jest jednak zbyt śliska – konieczne są buty o zdecydowanie większej przyczepności, np. z gumowymi elementami. Należy również pamiętać o tym, że ten sam but nieco inaczej zachowuje się na podłodze gumowej, inaczej z kolei na parkiecie. Dlatego już na początku polecane jest sprawdzenie, z jakim podłożem będziecie mieli do czynienia na zajęciach. Co więcej, podeszwa nie powinna być zbyt gruba i zbyt miękka, zwłaszcza, jeśli trenujemy na miękkim podłożu. Zbyt duża różnica poziomów między naszą stopą a podłożem może skutkować częstszym zachwianiem lub utratą równowagi, nie mówiąc już o skręconych kostkach. Buty muszą również zapewniać odpowiednią stabilizację stopy. Najlepiej jest, więc wybrać obuwie sznurowane, które utrzymuje stopę w konkretnej pozycji przez cały czas treningu. Nawet, gdy w trakcie zajęć stwierdzicie, że but nie trzyma stopy tak jak powinien, zawsze możecie wyregulować sznurówki. Pamiętajcie jednak, aby nie ściskać stopy bardzo mocno, gdyż może to skutkować bolącymi stopami w trakcie jak i po treningu. Teraz już wybór konkretnego rozwiązania będzie zdecydowanie prostszy, wobec czego warto pamiętać o licznych korzyściach wynikających z danego faktu.

Nie zapomnij

Wykonanie i materiałów butów sportowych to kryterium wyboru, które zdecydowanie należy wziąć pod uwagę. W ten oto sposób będziemy mogli wpłynąć na naszą satysfakcję z dokonanego wyboru. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte. Postarajmy się więc o tym nie zapominać, a dzięki nim dokonamy jeszcze lepszego wyboru. Są to kwestie, które koniecznie należy wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz