Czy wygląd butów sportowych o postawa?

Biorąc pod uwagę jeden z ważniejszych kryteriów wyboru butów sportowych, a mianowicie ich wygląd? Jak wiadomo, w przypadku wielu kobiet wygląd buta ma znaczenie. Nie największe, ale jednak ma, chyba jak u każdej kobiety. W końcu o ile przyjemniej ćwiczy się w butach, które się nam podobają? Wybór butów nie powinien jednak bazować wyłącznie na kryterium estetyki – dobrze jest wynaleźć model, który spełni nasze oczekiwania kolorystyczne i zapewni odpowiednią amortyzację stopy.

Zwróć uwagę!

Pierwszą rzeczą, na którą zawsze zwracam uwagę przy zakupie butów do fitnessu jest wysokość cholewki. W końcu musimy pamiętać, że kontuzje są elementem tak pewnym jak codzienny wschód słońca. Wystarczy dosłownie chwila rozproszenia czy szybkie tempo i katastrofa gotowa. Wobec czego warto jest je już zawczasu zminimalizować ryzyko uszkodzeń poprzez wybór butów z cholewką do kostki lub zakrywającą kostkę. Jest to ważne zwłaszcza teraz, gdy zafascynowana jesteś choreografią na stepie. To podczas tej aktywności fizycznej tempo jest wręcz zabójcze, a człowiek nie dość, że musi zapamiętać układ składający się z masy elementów to jeszcze musi to przełożyć na ruch w odpowiednich momentach, nie zabijając się przy tym. A do tego step i podwyższenie, piruety i przeskakiwanie. Ryzyko urazu jest tym większe. Wobec czego nie oszczędzajmy za wszelką cenę.

Wygoda przede wszystko

Buty do uprawiania jakiegokolwiek sportu muszą być wygodne a na ten przymiot składa się wiele czynników. Po pierwsza, moja złota rada w tym przypadku – nie oszczędzajmy. Buty posłużą nam na lata a jeśli zakupimy te z dobrego materiału – niestraszne nam otarcia i bolące stopy, nawet na początku użytkowania. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas żaden sposób pominięte.

Dodaj komentarz