Jak dobrać buty na fitness?

Na szczęście obecnie oferta sklepów sportowych jest na tyle szeroka, że łatwo można wybrać odpowiednie obuwie, które będzie w dodatku dobrze się prezentować. Czym kierować się, wybierając buty sportowe na fitness? Przede wszystkim konieczne staje się znalezienie butów odpowiednich właśnie do tego rodzaju aktywności fizycznej. Na pewno nie powinniśmy decydować się np. na buty do biegania, siatkówki czy innej dyscypliny sportowej, ponieważ niekoniecznie sprawdzą się one na sali gimnastycznej, podczas ćwiczeń na stepie czy bieżni. Pamiętajmy również o tym, że dobre buty na fitness powinny być przede wszystkim lekkie. Trzeba również wiedzieć, jak należy je odpowiednio dopasować do rozmiaru i kształtu stopy. Okazuje się, że jest to konieczne, jeśli but ma odpowiednio stabilizować stopę podczas dynamicznych ćwiczeń.

Rekomendowane obuwie

Szczególnie zalecane są buty sznurowane ze stosunkowo sztywnym zapiętkiem. Obuwie takie będzie chronić przed zwichnięciem nie tylko kostkę, ale także staw kolanowy. Dodatkowo bardzo ważną kwestią, na którą w szczególności należy zwrócić uwagę przy zakupie butów sportowych jest na pewno ich podeszwa. Powinna ona zapewniać przyczepność do podłoża. Dobre buty na fitness to takie, w których nawet podczas najbardziej skomplikowanych układów na zajęciach aerobiku nie będziemy się ślizgać do panelach, gumolicie czy parkiecie, którymi często wyłożone są podłogi sal gimnastycznych. W trosce o własną wygodę można zawsze wybrać buty na fitness, które mają wbudowaną w podeszwie specjalną poduszkę, żelową lub powietrzną, dzięki niej nawet po najbardziej intensywnych ćwiczeniach nie będziemy uskarżać się na dokuczliwy ból stóp.

Trzeba pamiętać

Trzymając się pewnych kryteriów podczas wyboru butów możemy być pewni, że uda nam się dokonać odpowiedniego wyboru. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte, wobec czego będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszego rozwiązania. Jeżeli tylko weźmiemy pod uwagę ilość dostępnego na rynku asortymentu możemy być pewni, że wybór konkretnej propozycji to będzie spore wyzwanie. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte.

Dodaj komentarz