Tanie pierścionki zaręczynowe to dobre pierścionki zaręczynowe

Kiedy myślimy o zaręczynach, jedną z ważniejszych rzeczy, jakie przychodzą nam do głowy, są zawsze pierścionki zaręczynowe. W końcu zaręczyny i pierścionek zaręczynowy to niezwykle silnie połączona para i niestety w takim momencie włącza nam się schematyczne myślenie.

Mowa o schemacie, w którym tworzymy połączenie, że tanie rzeczy to złe rzeczy. Dlatego zazwyczaj odrzucamy z góry wszelkiego rodzaju tanie pierścionki zaręczynowe i wybieramy coś koniecznie drogiego i ekskluzywnego. Jest to sytuacja głęboko patologiczna.

Patologiczny schemat myślowy

Co jest takiego złego w tanich pierścionkach zaręczynowych? Są na pewno tanie, ale czy na pewno jest to cecha negatywna? Niestety, odruchowe połączenie rzeczy taniej i kiepskiej w naszym umyśle to utrzymujący się od dłuższego czasu efekt niedostatków na rynku i nie ma nawet nic wspólnego z samymi zaręczynami czy ślubem. Najlepiej można to zobrazować na przykładzie produktów określanych jako ekonomiczne. Na Zachodzie produkty ekonomiczne to produkty wydajne i charakteryzujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. W naszych warunkach produkty ekonomiczne są zazwyczaj tanie, ale odpowiednio niska jest również ich jakość. Z tego powodu, jeśli nasz zakup nie jest typowo utylitarny, ale dostrzegamy w nim element także jakiegoś rodzaju blichtru czy po prostu odrobiny przyjemności, zawsze staramy się kupić coś odrobinę droższego i uważamy, że z powodu wyższej ceny jest to też od razu produkt lepszy, a nawet ekskluzywny. Takie założenie jest w pełni błędne i wykorzystywane jest przez producentów różnych rzeczy w sposób wręcz bezczelny. Robią tak chociażby sprzedawcy jogurtów, którzy zawyżają cenę swoich produktów, by wydawały się klientami propozycjami z wyższej półki niż są naprawdę pod względem jakości. Naprawdę nie inaczej jest w przypadku pierścionków zaręczynowych.

Pieniądze wyrzucane w błoto

Musimy się zastanowić, czym w zasadzie jest pierścionek zaręczynowy niezależnie od tego, czy jest to tani pierścionek zaręczynowy, czy jakiś jego znacznie droższy odpowiednik? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest banalnie prosta, ponieważ wszelkiego rodzaju pierścionki zaręczynowe są jedynie symbolem, całkowicie nieważnym dodatkiem do tego, co jest prawdziwą istotą zaręczyn, czyli do chęci spędzenia całego przyszłego życia razem z drugą osobą. Tanie pierścionki zaręczynowe zostały zmitologizowane, jako podejście niepoważne do zaręczyn, jako skąpstwo i jako zła zapowiedź na przyszłe życie. Trzeba się jednak zastanowić, czy poprzez kupowanie tanich pierścionków zaręczynowych nie działamy przypadkiem w sposób dokładnie odwrotny od tego, co jest malowane? Przez następne dekady życie nie będzie miało większego znaczenia, jakie właściwie kamienie szlachetne były na takim pierścionku, z czego był wykonany i tak dalej. To wszystko ma znaczenie trzeciorzędne, jeśli nie w ogóle czwartorzędne. Ważne będzie to, gdzie się zamieszka, jak się to miejsce wyposaży i ile będzie pieniędzy na naprawdę ważne rzeczy. To są realnie istotne sprawy.

Dodaj komentarz