Obuwie w piłce nożnej

W każdej dyscyplinie sportowej odpowiedni dobór butów jest bardzo ważny. Dobre obuwie powinno zapewnić przyczepność, wygodę, swobodę układania stóp, poruszania się oraz być właściwie wyważone. Jednak buty do piłki nożnej są dla zawodnika kluczowe. Można śmiało stwierdzić, że zawodnicy z poprawnie dobranymi korkami są w stanie pokazać cały swój potencjał i umiejętności. Równie istotne są konsekwencje spowodowanie złym wyborem butów. Wówczas piłkarz gorzej panuje nad piłką, traci na przyczepności, szybkości i tym podobne.

W dzisiejszych czasach proces tworzenia korków piłkarskich jest niezwykle zaawansowany, kosztowny. Wszystko po to, aby zapewnić graczowi maksymalny komfort podczas rozgrywki. Ważny jest również fakt, że niektóre modele butów mają pomagać w innym elemencie gry na boisku, takim jak szybkość, kontrola piłki, siła strzału. Niejednokrotnie zawodnicy światowej klasy reklamują osobiście korki danej marki dopasowane do ich stylu gry.

Buty piłkarskie

Jednym z najbardziej nowoczesnych serii butów piłkarskich jest Nike Hypervenom. Zapewniają one ,,niebezpieczną i zabójczą zwinność”. Buty Hypervenom dzięki rozdzielonej płytce, lekkim materiałom i anatomicznemu dopasowaniu zapewniają maksymalną zwrotność. Kołnierze korków wpasowują się do kostki piłkarza jak skarpeta, a zintegrowane linki utrzymują stopę w miejscu, dzięki czemu but nigdy nie będzie ani za ciasny ani za luźny. Rozdzielona płytka i wzór bieżnika na podeszwie umożliwiają szybko reakcję, a co za tym idzie ułatwiają dynamiczne wykonywanie zwrotów oraz zapewniają lepszą przyczepność.

Buty Hypervenom

Wykonane z technologii Nike Skin oraz All Conditions Control (ACC) pomagają zachować panowanie nad piłką bez względu na to, w jakich warunkach pogodowych gramy. Warto dodać, że buty z serii Hypervenom są pozbawione języków, dzięki czemu zawodnicy mogą skoncentrować się na grze. Takie buty poleca się młodszym zawodnikom, którzy preferują szybkość, dynamikę, drybling oraz kontrolę piłki. Jednak i tak najważniejsze, żeby były one wygodne i do ruchu i do gry w piłkę nożną.

Dodaj komentarz