Manicure hybrydowy dla początkujących

Manicure hybrydowy dla początkujących

Manicure hybrydowy jest ostatnio jedną z najpopularniejszych metod ozdabiania paznokci. Powodem jego popularności jest fakt, że nie szkodzi płytce paznokcia tak jak klej do tipsów, jednocześnie trzymając się niezwykle długo w dobrym stanie. Dlatego też oferuje go coraz więcej salonów, manicurzystek, a niektóre wielbicielki pięknych paznokci kupują domowe zestawy do jego wykonywania. Z czego właściwie składa się taki zostaw i jak rozpocząć swoją przygodę z tym niezwykle efektownym rodzajem zdobienia?

(Nie)zwykły lakier

Istnieje kilka elementów, z których powinien być złożony kompletny zestaw do manicure hybrydowego. Warto jednak zacząć uwagą, że użyty do jego wykonania lakier nie może być zwyczajnym lakierem do paznokci. Powinien być odpowiednio przystosowany do wykonywania tego typu zdobienia, w przeciwnym razie efekty nie będą ani satysfakcjonujące, ani długotrwałe. Oprócz kolorowego lakieru używa się także bazy oraz warstwy wierzchniej, tak zwanego topu, która przedłuża trwałość zdobienia paznokci.

Dobra lampa

Podstawą wykonywania manicure hybrydowego jest użycie odpowiedniej lampy UV. Jej zadaniem jest utwardzanie mieszanki żelu i lakieru tak, by stworzyły odporną na zniszczenia warstwę na paznokciu. Specjalne, emitowane przez nią światło jest całkowicie bezpieczne dla człowieka. Lampa UV naświetla paznokcie przez dwie minuty, w tym czasie należy trzymać dłoń lub stopę pokrytą żelem w specjalnym tunelu lampy. Po upływie tego czasu manicure całkowicie zasycha, a lampa do paznokci hybrydowych wyłącza się automatycznie.

Pilniki, waciki i aceton

Te – mogłoby się wydawać oczywiste – elementy stanowią nieodzowny element kładzenia hybrydy na paznokcie. Dobry pilnik pozwala zmatowić płytkę i poprawić przyczepność. Z kolei specjalny cleaner odtłuszcza ją, dzięki czemu może się ona lepiej utrzymać na paznokciach. Do usunięcia manicure hybrydowego potrzebny jest specjalny, stężony aceton. Należy trzymać go na płytce do dziesięciu minut, dopiero po tym czasie warstwa żelu pozwala się zmyć.

Dodaj komentarz