Zalety emolientów do kąpieli

Niemowlęta i dzieci z AZS wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Szczególnie ważne jest używanie kosmetyków dedykowanych do skory atopowej. Pomocnym rozwiązaniem są w tym przypadku emolienty, które bez problemu można kupić w aptekach. Znaleźć możemy tam m.in. emolienty Eloderm (eloderm.pl).

Czym różnią się przedmiotowe emolienty od klasycznych płynów i żeli do kąpieli? Podstawową różnicę stanowi skład. Emolienty to delikatne, bezzapachowe kosmetyki do pielęgnacji ciała malucha, produkowane z naturalnych składników, czyli pozbawione sztucznych barwników i konserwantów. Warto także podkreślić, że emolienty, podobnie jak alternatywne emulsje do pielęgnacji ciała niemowląt i małych dzieci, posiadają w swoim składzie znaczną ilość ciekłej parafiny, co bezpośrednio wpływa na efektowne natłuszczanie skóry malucha zarówno podczas kąpieli, jak i po jej zakończeniu. W praktyce oznacza to, że nie ma konieczności stosowania dodatkowej oliwki do ciała.

Dodatkowe właściwości emolientów

Emolienty, poza właściwościami pielęgnacyjnymi, skutecznie chronią delikatną skórę niemowlęcia, pozostawiając na jej powierzchni niezauważalny film, który zapobiega przesuszaniu skóry poprzez zatrzymanie wody w jej głębszych partiach i optymalne odparowywanie z naskórka.

Skuteczne i bezpieczne kosmetyki

Klasyczne emolienty mogą być używane w przypadku każdego malucha, jest to skuteczny i jednocześnie bezpieczny kosmetyk do pielęgnacji ciała. Dla dzieci z AZS adresowane są emolienty o podwyższonej ilości parafiny ciekłej – kosmetyki te w szczególny sposób chronią suchą skórę malucha, zapewniając jej optymalne nawilżenie i natłuszczenie. Ponadto emolienty lecznicze niwelują dolegliwości wynikające z reakcji alergicznych, czyli świąd i pieczenie, zapobiegając jednocześnie powstawaniu zmian chorobowych.

Kolejną cechą emolientów jest brak powstawania piany – fakt ten jest szczególnie istotny w przypadku małych dzieci. Brak piany zapobiega odkładaniu się piany w zakamarkach ciała, ponadto produkt jest bezpieczny w sytuacji, gdy dostanie się do oczu malucha.

Emolienty w połączeniu z wodą tworzą charakterystyczny, nieco mętny, biały kolor, posiadają bardzo delikatny, naturalny zapach.

Przeczytaj więcej: http://www.eloderm.pl/eloderm-emulsja-do-kapieli

Dodaj komentarz