Emolienty dla dzieci – czy warto je stosować?

Skóra malucha, szczególnie w pierwszym roku jego życia, jest jeszcze nie w pełni dojrzała, przez co jest niezwykle wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. O tak delikatną skórę należy dbać w szczególny sposób i należy ją koniecznie odpowiednio nawilżać.

Jak? Świetnym rozwiązaniem są emolienty – produkty, które pomagają zachować jej odpowiednie nawilżenie.

Emolienty dla dzieci, czyli…?

Emolienty to preparaty kosmetyczne, które bardzo pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Choć przede wszystkim natłuszczają i nawilżają ją, warto też zauważyć, że wspierają tworzenie naturalnej bariery ochronnej skóry, a co za tym idzie, zmniejszają także ilość odparowywanej wody i chronią przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego tak istotne są stosowane w codziennej higienie emolienty dla dzieci. Jako hipoalergiczne kosmetyki mają zbawienny wpływ na delikatną skórę maluchów, a także łagodzą wszelkiego rodzaju podrażnienia i pomagają uporać się z zapaleniami.

Skład preparatów dla najmłodszych

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i dlatego też nie powinna mieć styczności z silnymi kosmetykami. Na szczęście emolienty dla dzieci są bardzo łagodne i nie zawierają sztucznych barwników, czy też składników zapachowych lub pieniących, dzięki czemu mogą być stosowane w codziennej higienie już od narodzin malucha. W większości preparatów znajdują się przede wszystkim składniki naturalne, a także różnego rodzaju substancje witaminowe, które pomagają niwelować podrażnienia delikatnej skóry. To np. pantenol, cucurbityna czy bisabolol.

Stosowanie

Emolienty dla dzieci, podobnie, jak te dla dorosłych, są dostępne w aptekach i można nabyć je bez recepty. Mają bardzo różną postać, lecz najczęściej występują jako specjalne żele do kąpieli, płyny, kremy i maści – szeroka oferta dostępna jest tutaj. Warto je stosować szczególnie wtedy, gdy skóra dziecka jest bardzo wysuszona, swędząca lub podrażniona i występują na niej odparzenia. Emolienty poleca się także do stosowania dla dzieci, które cierpią na atopowe zapalenie skóry i wtedy, gdy dbałość o higienę i nawilżenie skóry jest wymagana.

Dodaj komentarz