Kosmetyki do rozświetlania twarzy

Kosmetyki do rozświetlania twarzy

Wiele kobiet rezygnuje z używania ważnego kosmetyku, jakim jest rozświetlacz do twarzy, a nawet innych kosmetyków, które go zawierają, bo wydaje im się, że daje to nienaturalny efekt. Obawiają się, że będą wyglądać jak przysłowiowa choinkowa bombka, to zaś bywa kojarzone z wyglądem tandetnym lub co najmniej dziwnym.

Często też uważa się, że połyskujące drobinki są na miejscu wyłącznie w makijażu wieczorowym, a najbardziej – imprezowym, na przykład sylwestrowym czy karnawałowym. Jest to prawda, ale tylko połowicznie.

Dobrze dobrany sprawia cuda

Dobry rozświetlacz do twarzy potrafi oddać nieocenione zasługi, a podobne działanie mają kosmetyki – pudry czy podkłady, które zawierają go w swoim składzie. To, czy wybrać właśnie taki kosmetyk, czy typowy rozświetlacz, zależne jest od potrzeb i efektów, jakich się oczekuje. Kosmetyk z rozświetlaczem, jak na przykład fluid rozświetlający Lirene Shiny Touch, jest na pewno bardziej praktyczny, bo zapewnia dwa efekty w jednym i nie trzeba posiadać dwóch kosmetyków, krócej się też go nakłada. Jest to jednak propozycja dobra dla osób, które lubią rozświetlenie całej twarzy. Taki podkład rozświetlający sprawia, że cera prezentuje się niezwykle promiennie. Jest to bardzo pożądany wygląd zwłaszcza w okresie, gdy skóra jest szara i zmęczona, a więc przede wszystkim zimą. Świetny efekt daje też po nieprzespanej nocy.

Dla dobrego efektu

Jeśli jednak ktoś chce subtelniejszego efektu, powinien zdecydować się jedynie na rozświetlać, który będzie nakładać na wybrane miejsca na twarzy. Największy efekt daje przede wszystkim nakładanie go w wewnętrznych kącikach oczu, co zapewnia wypoczęty wygląd i jasne, promienne spojrzenie. Świetnie sprawdza się też na szczytach kości policzkowych i pod brwiami. A puder rozświetlający? Również jest to bardzo praktyczny kosmetyk, może jeszcze bardziej niż dwa już wymienione, ponieważ można go nakładać tylko na wybrane partie albo oprószyć nim całą twarz. Dodatkowo można spotkać pudry, które w jednym pojemniczku mają osobno zwykły puder, na przykład matujący, oraz rozświetlający. Wówczas można je mieszać albo nakładać osobno.

Dodaj komentarz