Historia firmy Nike

Historia firmy NikeWszyscy znamy przynajmniej kilka, popularnych firm produkujących ubrania sportowe. Szybko zyskały one swoich stałych klientów, dlatego na stałe wpisały się do historii mody. Jedną z takich firmy jest przedsiębiorstwo Nike. Warto więc zapoznać się nieco bardziej z jego historią, zanim wybierzemy dla siebie obuwie Nike.

Nike jest amerykańskim przedsiębiorstwem i przy tym jednym z większych producentów rzeczy sportowych. Najczęściej są to obuwie, jednak w ofercie firmy znajdują się także ubrania i inne akcesoria. Całe przedsiębiorstwo zostało założone w 1964 roku przez Billa Bowermana i Philipa Knighta. Niewiele osób wie jednak, że Nike początkowo nosił nazwę „Blue Ribbon Sports”. Pierwszy sklep BRS został stworzony w 1966 roku w Santa Monica. Pięć lat później firma wypuściła na rynek swoją pierwszą, własną linię obuwia. Były to obuwie Nike „Swoosh”. Później stworzono specjalne modele dla piłkarzy, które nazwano już „Nike”.

Promocja firmy

W 1977 roku zaczęto już promować całe przedsiębiorstwo. Powstały pierwsze slogany reklamowe oraz hasła mające na celu promocję interesu. Dopiero w 1978 r. firma oficjalnie przyjęła nazwę „Nike”, którą posługuje się do dzisiaj. Przełom w przedsiębiorstwie nastąpił w 2004 roku, kiedy to jej założyciel zrezygnował z posady prezesa zarządu. Pozostał jednak w zarządzie jako zwykły pracownik. Dwa lata po jego odejściu można było zauważyć, że zyski firmy zaczynają gwałtownie wzrastać. Przekroczyły one kwotę 13,45 miliarda dolarów. Był to wynik o 12 % większy od dochodów rocznych z 2005.

Jedna z najlepszych firm sportowych

Firma Nike mimo swojej długotrwałej działalności wciąż pozostaje na liście najlepszych przedsiębiorstw sportowych. Obecnie nieustannie wytwarza ona dla swoich klientów nowe produkty, ubrania, akcesoria oraz oczywiście buty. Niedawno w sklepach firmowych Nike pojawiły się buty Nike Huarache. Jak każdy model, szybko zyskały one swoją popularność. Warto więc śledzić na bieżąco poczynania firmy, bo rozwija się ona nieustannie. Z pewnością jeszcze niejeden raz zaoferuje swoim klientom nowe linie produktów.

Dodaj komentarz