Kosmetyka cery tłustej

Kosmetyka cery tłustej

Z problemem cery tłustej zmaga się już mnóstwo osób. Wtedy należy zadbać o to, aby twarz była odpowiednio zmatowiona. Kobiety często jednak sięgają po kosmetyki, które tak naprawdę nie są dobrze dobrane do ich cery. Z jakich preparatów warto więc korzystać w przypadku cery tłustej? Najważniejszym zadaniem jest tutaj regularne oczyszczanie cery.

Codziennie należy więc dokładnie zmywać makijaż. Pozostałe kosmetyki mogłyby bowiem w nocy zatkać pory i doprowadzić do zwiększonej ilości produkcji sebum. Dodatkowo, po takim oczyszczeniu, warto nałożyć na twarz krem nawilżający.

Preparaty nawilżające

Wielu osobom wydaje się jednak, że preparaty nawilżające dodatkowo przetłuszczają skórę. A jest wręcz odwrotnie. Cera tłusta również wymaga nawilżenia. Warto więc zakupić odżywiający i liftingujący krem Eveline i codziennie nakładać go na twarz, również przed wykonaniem makijażu. Wysuszona skóra zaczyna bowiem produkować większe ilości sebum. A to prowadzi do błędnego koła. Lepiej więc przed wykonaniem makijażu zabezpieczyć twarz przed wysuszeniem i nałożyć na nią niewielką ilość kremu nawilżającego. Następnie można zabrać się za makijaż główny. Jeśli chce się ukryć niedoskonałości, należy zastosować niewielką ilość podkładu.

Gąbeczka czy pędzel?

Dermacol podkład powinien być nakładany za pomocą gąbeczki lub specjalnego pędzla. Dzięki temu skóra nie będzie obciążona zbyt dużą ilością kosmetyku. A to uchroni ją przed nadmiernym wydzielaniem sebum i przy tym przed przetłuszczaniem się. Wybierając kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne, należy zwrócić uwagę na ich zastosowanie. Takie produkty trzeba dopasować do rodzaju własnej cery. Dzięki temu można zacząć skutecznie walczyć ze swoim problemem. Tak samo jest w przypadku cery tłustej. Należy ją regularnie oczyszczać, a także nawilżać. Tylko dzięki temu można przywrócić jej doskonały, piękny wygląd.

Dodaj komentarz