Biurowy dress code

Moda jest ciekawa, inspirująca i fantazyjna. Jednak są takie miejsca gdzie należy powściągnąć swoje upodobanie do nowinek i postawić na nieśmiertelna klasykę. Do takich miejsc należy na przykład urząd, kancelaria adwokacka, czy bank. Pracując w takich miejscach panie muszą bardzo rygorystycznie przestrzegać obowiązującego dress codu.

Odzież powinna być wykonana z jak najlepszych, naturalnych tkanin. Kolorystyka również nie powinna być zbyt ekstrawagancka, zazwyczaj preferuje się czerń, biel, szarości, beże, inne kolory stosujemy bardzo ostrożnie i raczej w charakterze akcentów. Oczywiście obowiązkowo przez cały rok nosi się rajstopy i zakryte buty. Na szczęście w wielu miejscach zainstalowana jest klimatyzacja i nawet w największe upały nie jest to aż tak straszne. Preferuje się buty na wysokim obcasie, jednak raczej niedozwolone są szpilki na niebotycznych platformach, te lepiej zostawić w szafie na inną okazję.

Makijaż do pracy również nie powinien zbytnio rzucać się w oczy. Im większa klasyka tym lepiej. Kosmetyki i odpowiednio dobrane perfumy doskonale uzupełnią służbowy strój.

Istotne są oczywiście paznokcie, zwłaszcza jeśli nieustannie mamy kontakt z osobami postronnymi. Powinny być niezbyt długie, ładnie opiłowane i pomalowane lakierem w stonowanych kolorach.

Biżuteria i inne dodatki są idealnym sposobem na ożywienie takiej dość nudnej biurowej stylizacji. Dlatego wybierając na przykład apaszkę można pozwolić sobie na nieco koloru czy jakiś bardziej intensywny wzór na materiale.

Kolczyki powinny być raczej niewielkie i niezbyt rzucające się w oczy. Niedozwolone są ogromne złote koła czy łańcuszek na szyi o grubości łańcucha do roweru.

Wiadomo, że strój biurowy jest zazwyczaj dość nudny i praktycznie nikt nie lubi go nosić, jednak swoim wyglądem reprezentujemy swojego pracodawcę… Po za tym dzień w pracy trwa tylko osim godzin, a potem to już hulaj dusza, ograniczeń brak.

Dodaj komentarz