Jak dobrze wyglądać

Jak dobrze wyglądać

Każda z nas jest inna, mamy różne figury, kolory oczu, włosów cerę… Ale każda kobieta jest piękna na swój indywidualny sposób. Warto dokładnie poznać mankamenty i zalety swojego wyglądu aby idealnie podkreślać te cechy, które są naszymi atutami, a skrzętnie ukryć największe wady.

Na szczęście moda idzie nam z pomocą. W sklepach jest tak wiele fasonów ubrań, że każda z nas znajdzie idealny dla siebie. Bardzo istotne aby odzież kupować w dopasowywanym do swojej sylwetki rozmiarze. Nie ma nic gorszego niż nieestetyczne wałki tworzące się na ciele. Zdecydowanie lepiej jest kupić sukienkę w rozmiarze czterdzieści cztery, która ładnie podkreśli atuty danej kobiety, niż na siłę wciskać się w za małą „czterdziestkę”. Na ciele potworzą się niezbyt atrakcyjne oponki, poza tym optycznie dodamy sobie najmniej pięć kilogramów.

Dobrym pomysłem są wysokie obcasy, każdy dodatkowy centymetr optycznie odejmuje kilogramów, wysmukla łydki. I oczywiście kobieta na obcasach zupełnie inaczej się porusza. Jednak zawsze należy pamiętać aby grubość obcasa była dobrana proporcjonalnie do naszych gabarytów. Panie w rozmiarach „L” i „XL” powinny zdecydowanie unikać ekstremalnie cieniutkich szpilek. Ponieważ tak delikatne obcasy zaburzają proporcje sylwetki, i kobieta po prostu wygląda dość komicznie. Za to idealne będą buty na grubszym słupku, bądź stabilniejsze koturny.

Kosmetyki również mogą nam optycznie odjąć kilogramów, jeśli odpowiednio zastosujemy korektor, puder i róż, to znikną zbyt okrągłe policzki, czy podwójny podbródek. Dobrze jeśli na pewien element twarzy położymy mocniejszy akcent. na przykład na oczy…

Staną się wtedy centralnym punktem twarzy i odwrócą uwagę od potencjalnych mankamentów. Dlatego warto poświęcić im dłuższą chwilę.

Podsumowując warto zadbać o siebie w każdym wieku, nie ważąc czy nosi się rozmiar s czy L. Jeśli dobrze poznamy swoje własne ciało to zawsze będziemy wyglądać bardzo dobrze.

Dodaj komentarz